Tip (10) Certifikace (30) Management (25)

Autor: Aleš Pilný

A je tu další dotace na vzdělávání!

Tentokrát jde o Operační Program Zaměstnanost (OPZ), resp. výzvu „Podnikové vzdělávání zaměstnanců“ Ministerstva Práce a Sociálních Věcí (MPSV). Než abyste trávili čas studováním sáhodlouhých dokumentů, vyzpovídali jsme naše kolegy z divize TAYLLORCOX Advisory. Všechny klíčové informace k dotaci máte zde:

povez ii, mpsv, esf cr, dotace a granty

 

Jaké regiony mohou získat příspěvek?

Žádost je otevřená jak OSVČ tak firmám ze všech regionů. Dokonce i z Prahy, která bývá v obdobných dotacích blokována. Po dlouhé době je to příležitost pro rozvoj i pražských zaměstnanců, či podnikatelů.

Body navíc získávají zaměstnavatelé z hospodářsky problémových regionů (ty vláda definovala v usnesení č. 344/2013). Malé a střední podniky jsou zde často tvoří páteř zaměstnanosti.

O jak velký příspěvek mohu požádat?

Minimum je 500.000,- CZK a maximální výše je 10 milionů korun na úhradu nákladů spojených s rozvojem lidských zdrojů. MPSV uhradí 85% nákladů.

Máte nějaké tipy, jak zvýšit šanci na úspěch?

Ano. Přestože je 1,5 miliardy obrovská suma peněz, nelze se spoléhat na to, že příspěvek na mě prostě zbyde. Přednost dostanou ty projekty, kde zaměstnanci absolvují alespoň 40 hodin v rámci akreditovaného kurzu se zaměřením na smysluplný a koncepční kariérní rozvoj.

 

Uvedu příklad:

Chceme posílit konkurenceschopnost a co nás brzdí je drahá výroba (vývoj, produkce..), často se zpožděním a navíc ne vždy se podaří ohlídat kvalitu. Nákup externích projektových manažerů nedává ekonomicky smysl, navíc jim chybí odborná znalost našeho know-how. Rozhodnu se pro vybudovat vlastní tým projektových manažerů. K tomu využiji následující kurzy:

PRINCE2 Foundation (3dny)

  • Základy projektového řízení

PRINCE2 Practitioner (2dny)

  • Pokročilé techniky v celém životním cyklu projektu

PRINCE2 Agile Practitioner (3 dny)

  • Pokud potřebuji řídit projekty flexibilně (agilně)

+ navíc pro zvýšení atraktivnosti celého projektu:

PRINCE2 Workshop (1 až 5 dní, dle potřeby)

  • Praktické simulace řízení projektu v šablonách PRINCE2 se zaměřením se na praktické uplatnění získaných dovedností v typizovaném projektu organizace. Přesně to veškeré kurzy TAYLLORCOX tuto podmínku splňují.

Chcete si předem otestovat, zda váš projekt schválí? Jde to!

MPSV se zřejmě poučilo z mnoha zbytečných administrativních úkonů a žádost o příspěvek výrazně přepracovali, resp. zjednodušili. Každá oblast vzdělávání má pevně stanovenou částku odpovídající nákladům na 1 hod. vzdělávání. Nemusíte tak předkládat účetní výkazy, reportovat tabulky, zpracovávat výkazy, posílat výpisy z účtů atd..
Líbí se? Sdílej a pošli dál...

Zobrazit všechny aktuality

Seznam štítků

Certifikace (30) Management (25) IT Governance (24) Projektové řízení (22) Řízení rizik (22) PRINCE2 (21) Security (20) Informační bezpečnost (18) Tip (10) Programové řízení (10) Enterprise Architektura (6) ITIL (4) TOGAF® (3) MSP (3) MoR (1) Soft-Skills (1)

Nejčtenější

Nejnovější články

Informace k jednotlivým certifikacím

Nejbližší termíny školení

Najdete nás na facebooku

*

Položky označené * jsou povinné.

Komentáře