Tip (10) Certifikace (30) Management (25) Programové řízení (10) Informační bezpečnost (18) IT Governance (24) Enterprise Architektura (6) Projektové řízení (22) Řízení rizik (22)

Autor: Aleš Pilný

Nejvyšší čas pro investici do portfolia Axelos.

Únor - měsíc ideální pro zvýšení kvalifikace. Přinášíme přehled manažerských certifikací, které jsou nyní na trhu velmi ceněným aktivem. Na rozdíl od spekulací na finančních trzích představují tyto znalosti potvrzené mezinárodně akreditovaným certifikátem aktivum s trvalou hodnotou.
tayllorcox career

★★★★
#Management_of_Risk | #CYBER Security | #IT Service | #PROJECT Management
#PROGRAMME Management | #ENTERPRISE Architecture | #SAP

Seznamte se s přehledem nejlépe placených manažerských dovedností.

Pokud chcete z tohoto roku vytěžit to nejlepší, neměli byste opomenout přehled nejlépe placených (i hodnocených) certifikací pro manažery. Jestli patříte mezi leadery, kteří udávají krok, přejděte rovnou na kybernetickou bezpečnost, nebo programové řízení!

Níže uvedené manažerské znalosti jsou aktuálním nedostatkovým zbožím, kde poptávka převyšuje nabídku. Maximální užitek a profit získáte za předpokladu, že tyto manažerské znalosti podtrhnete certifikátem od uznávané autority s mezinárodní platností u spol. TAYLLORCOX.

 

#1. Management of Risk (M_o_R)

Průměrný měsíční plat Risk Managera v ČR: 52.402 CZK


Zájem o řízení rizik stále roste a termín #Management_of_RISK se stal mezinárodním “buzzword”. Česká, ani Slovenská republika nezůstává s tímto trendem pozadu.

Poptávka na trhu i stále vzrůstající trend potvrzuje, že Risk Management bude jedním z nejvíce rostoucích aktiv roku 2015. A to nejenom v segmentu IT. Řídit rizika svého podnikání, či řízení rizik organizace je dnes nutností prakticky ve všech segmentech.

Organizace, které si nedokáží vybudovat imunitu na vysoce konkurenčním trhu (nebudou schopni řídit rizika), ztrácí krok s konkurenceschopnějšími společnostmi, která řeší rizika proaktivně.

Zodpovědnost za řízení rizik se dnes klade na manažery zodpovědné za řízení projektů, programů, IT služeb, nebo informační bezpečnosti.

Jak začít?

Risk Management

zpět

#2. Cyber Security (ISO 27001)

Průměrný měsíční plat Specialisty IT Security v ČR: 42.176 CZK


Velký zájem po znalostech, ale i certifikovaných expertech vzbuzuje v tomto roce také #kybernetická bezpečnost. Může se zdát, že jde o úzce profilovou skupinu, na kterou se vztahuje zákon, ale opak je pravdou.

Tyto organizace, spravující systémy kritické infrastruktury, nebo významné informační systémy jsou závislé na dodavatelích ze soukromého sektoru. Tyto spravují především velké společnosti, ale i oni mají své specializované dodavatele - malé a střední firmy.

Pokud pro vás není kybernetická bezpečnost tabu, investujte do #CyberSecurity, neboť tohle aktivum a především know-how se vám velice rychle vrátí.

Mimo řízení rizik, přikládáme 7 dalších kvalifikací, které jsou na vrcholu zájmu, resp. patří mezi nejžádanější v kategorii "manažerské dovednosti".

Jak začít?

Security Management

 zpět

#3. IT Service Management (ITIL)

Průměrný měsíční plat IT Manažera v ČR: 40.653 CZK


HR manažeři plánují v tomto roce posílit v oblasti IT. A to až o 30%. Důvodem je snaha o zvyšování efektivity pomocí IT. Udržení si konkurenceschopnosti bez podpůrných aplikací, výkonného software a dalších IT služeb je dnes prakticky nemožné.

#ITIL je léty prověřený návod, jak má IT fungovat. Metodika pomáhá transformovat strategické i obchodní cíle do konkrétních IT služeb. Rozvoj společností vytváří vyšší nároky na IT support. A to díky rozrůstajícím se mobilním technologiím, ale i rozmanitostí hardware a software. HR i IT plánují najmout IT zaměstnance právě s certifikací ITIL. 

Jak začít?
  • ITIL Intro™ - ½ denní průřez IT Infrastructure Library
  • ITIL® Foundation – 3 denní kurz pro IT Manažery. Absolutně nejžádanější IT certifikát.

IT Service Management

zpět

#4. Project Management (PRINCE2)

Průměrný měsíční plat Projektového Manažera v ČR: 59.684 CZK

Druhá nejvyšší poptávka v segmentu IT (ihned za architekty a programátory) je na pozice řízení a koordinace projektů.

Role projektového manažera se také změnila. Už nejde o pasivní, kontrolní činnost v rámci projektu. PM musí být jednoznačným akcelerátorem projektu. Centrální komunikační uzel mezi dodavatelem a zadavatelem projektu.

O projektových manažerech bude tento rok hodně slyšet, o tom není pochyb.

Lépe se budou uplatňovat ti, kteří zvládnou rychleji a efektivněji dosáhnout cílů projektu, či adoptovat flexibilní metodiku na řízení ne jednoho, ale několika projektů zároveň.

Proč vymýšlet vymyšlené? Projektová metodika PRINCE2 je mezinárodní standard, který vznikl z best practice (příkladů dobré praxe). Představuje soubor znalostí a zkušeností s řízením projektu v celém životním cyklu. Pamatujte na fakt, že při pohovoru na manažerskou pozici je důležité prokázat zkušenosti s projektovým řízením rizik, kvality, harmonogramu a také financí.

Mezinárodně akreditovaným certifikátem PRINCE2 srozumitelně komukoliv a kdekoliv na světě jednoduše prokážete své znalosti a zkušenosti s projektovou metodikou. Přes 35% respondentů uvedlo, že plánují získat nové zaměstnance s touto znalostí v příštích 12 měsících. 

Jak začít?
  • PRINCE2 Intro™ - ½ denní průřez metodikou PRINCE2® pro malé i velké projekty.
  • PRINCE2® Foundation – 3 denní kurz zakončený špičkovým certifikátem s doživotní platností.

PROJECT Management

zpět

#5. Programme Management (MSP)

Průměrný měsíční plat Programového manažera v ČR: 59.061 CZK

Stále více společností přechází na systém programového řízení. Nejrozšířenější standard, který je navíc kompatibilní s PRINCE2 představzhe MSP (Managing Successful Programmes).

Tento framework využívají společnosti pro realizaci několika projektů, se společným cílem.
MSP® pomáhá udržet pořádek, systematickou a konzistentní posloupnost plnění dílčích projektů. Odměnou ze zavedeného programového řízení je efektivní koordinace cílů přes strategickou úroveň.

Programové řízení vám pomůže získat návyky profesionálních manažerů, analytické a strategické schopnosti a dovednosti potřebné pro řízení a rozhodování. Kurz doporučujeme

MSP® je rovněž oceňovaný standard, v oblasti inovací produktů, služeb, zvýšení efektivnosti a zvýšení procesní vyspělosti manažerského řízení. Téměř 48% respondentů potvrdilo, že plánují v příštích 12 měsících investovat do znalostí programového řízení.

Jak začít?
  • MSP Intro™ - ½ denní průřez metodikou PRINCE2® pro malé i velké projekty.
  • MSP® Foundation – 3 denní kurz zakončený špičkovým certifikátem s doživotní platností.

PROGRAMME Management

 zpět

#6. Enterprise Architecture (TOGAF)

Průměrný měsíční plat Enterprise IT Architekta66.767 CZK


Tento program sice nepatří do portfolia Axelos, ale zcela jistě patří mezi atraktivní investice. Společnosti, které se rozrůstají, nebo fúzují musí řešit nelehký úkol optimalizace stoupající organizační zátěže. Pro tyto organizace má obrovskou hodnotu #Enterprise_Architect, zodpovědný za optimalizaci, ale i návrh architektury.

#The Open Group Architecture Framework: TOGAF v podobě certifikovaného kurzu obsahuje vše co potřebujete: dovednosti, znalost architektury, univerzální orientaci v IT systémech, prestižní certifikát.

Mnozí si představují pod pojmem Enterprise Architecture dlouhou a náročnou cestu. Ale opak je pravdou. Nemusí jít vždy o transformaci celého oddělení. Vždyť dnes i veřejné zakázky malého rozsahu vyžadují kvalifikaci architekta IT systémů v úrovni TOGAF Foundation. Tento požadavek je zcela v souladu s rozvojem IT a nelze jej ignorovat.

Jak začít?
  • TOGAF Intro™ - ½ denní průřez metodikou PRINCE2® pro malé i velké projekty.
  • TOGAF® Foundation – 3 denní kurz zakončený špičkovým certifikátem s doživotní platností.

Enterprise Architecture

 

#7. ERP Software (SAP)

Průměrný měsíční plat SAP specialisty: 80.823 CZK


 

SAP je celosvětově jednou z nejúspěšnějších a nejznámějších organizací na poli #SAP systémů. Podobně jako TOGAF, nepatří do portfolia Axelos, má svůj vlastní certifikační systém.

Orientovat se ve všech modulech je prakticky nemožné (více než 100 záladních kurzů). Ale průzkum spol. Foote parners vybral SAP moduly, které budou žádané v roce 2015+ Jaké to jsou? SAP CO-PA, SAP FI-FSCM, SAP GTS and SAP SEM. Tyto i další kurzy najdete v katalogu SAP.

100% společností, které používají SAP potvrdilo, že plánují v příštích 12 měsících investovat do znalostí a budou přijímat nové kvalifikované zaměstnance. 

SAP oficiální kurzy

zpět


Chystáte se získat některou z uvedených znalostí / certifikací?Vaše schopnosti budou v tomto roce vysoká finanční aktiva!

Zajímáte se také, kdo již tyto certifikace získal? Podívejte se do referencí, možná zde najdete své obchodní partnery, dodavatele, zákazníky, nebo konkurenci.

Akreditovaný certifikát Axelos od ATO TAYLLORCOX

Je vaší osobní značkou, která reprezentuje nezávislou autoritou odpovídající znalosti a zkušenosti. Chcete-li zvýšit svoji hodnotu na trhu práce, nebo přemýšlíte jak zaujmout budoucího zaměstnavatele, toto je nejjistější a nejrychlejší cesta.

Certifikát za vás transparentně deklaruje získané znalosti

Prokážete tak, že jste absolvovali trénink v akreditovaném středisku a úspěšně složil závěrečné zkoušky, které ověřují schopnost využívat nově nabité znalosti v manažerské praxi.

Líbí se? Sdílej a pošli dál...

Zobrazit všechny aktuality

Seznam štítků

Certifikace (30) Management (25) IT Governance (24) Projektové řízení (22) Řízení rizik (22) PRINCE2 (21) Security (20) Informační bezpečnost (18) Tip (10) Programové řízení (10) Enterprise Architektura (6) ITIL (4) TOGAF® (3) MSP (3) MoR (1) Soft-Skills (1)

Nejčtenější

Nejnovější články

Informace k jednotlivým certifikacím

Nejbližší termíny školení

Najdete nás na facebooku

*

Položky označené * jsou povinné.

Komentáře