MoR (1) Certifikace (30) Management (25) IT Governance (24)

Autor: Aleš Pilný

Management of Risk (M_o_R)

Čeští podnikatelé často jen „hasí požáry“, místo aby měli firmu pevně pod kontrolou. Základem úspěchu je správné rozhodování a řízení rizik.

 Management of Risk

Situace se v organizacích od globální krize podstatně zlepšila. Přesto má většina z nich stále značné nedostatky v řízení rizik, které vedly ke krizi. 

Ti, kteří přestali ignorovat Management of Risk získávají obrovský náskok před konkurencí. Jejich rozhodování je oproti ostatním podstatně více o správném rozhodování, než o štěstí a náhodě. 

Řízení rizik je klíčovým prvkem pro úspěšnou realizaci jakéhokoliv projektu.

Dobrý přehled o rizicích v organizaci (interní / extertní) znamená lepší zvládání neočekávaných situací, konkurenční tlak, legislativní požadavky (např. v oblasti kybernetické bezpečnosti) a další..

Riziko znamená vždy nejistotu.

Metodické řízení vám pomůže z rizik vytěžit maximum (pozitivní dopady), nebo eliminovat ohrožení (negativní dopady). Tento pohled na řízení rizik prosakuje do stále více organizací pod značkou Axelos a nejpopulárnější metodiky Management of Risk M_o_R.

Michal Nejezchleb, M_o_R Lead Training Consultant vysvětluje: Až na vyjímky, malé a střední organizace stále nemají řízení rizik na pořadu dne. O něco lépe jsou na tom korporace. Nicméně na druhou stranu mají velmi rozdílné a nekonzistentní přístupy k procesnímu řízení rizik.

Governmet v ČR

Veřejná správa i soukromý sektor (bez rozdílu velikosti) chce srozumitelný a flexibilní postup “jak řídit rizka” v celíém životním cyklu projektu. Od vzniku až po samotnou destrukci, nebo transformaci do benefitů. Dříve, než se pustíte do nového projektu, první věc, kterou musíte udělat je ujasnit si proč to děláme, co by mohlo projekt ohrozit, jak jej podpořit a co se může v budoucnu stát. 

M_o_R vám pomůže zakotvit do procesů základní principy řízení rizik. Metodiku lze využívat v organizacích bez rozdílu velikost či zaměření. A díky flexibilitě ji lze přizpůsobit tak, aby vyhovovala všem interním či externím projektům / aktivitám / procesům.

Více o M_o_R

Líbí se? Sdílej a pošli dál...

Zobrazit všechny aktuality

Seznam štítků

Certifikace (30) Management (25) IT Governance (24) Projektové řízení (22) Řízení rizik (22) PRINCE2 (21) Security (20) Informační bezpečnost (18) Tip (10) Programové řízení (10) Enterprise Architektura (6) ITIL (4) TOGAF® (3) MSP (3) MoR (1) Soft-Skills (1)

Nejčtenější

Nejnovější články

Informace k jednotlivým certifikacím

Nejbližší termíny školení

Najdete nás na facebooku

*

Položky označené * jsou povinné.

Komentáře