Security (20) Informační bezpečnost (18) Řízení rizik (22)

Autor: Ing. Vít Lidinskký

Přijďte se přesvědčit o významu a nutnosti řešit informační bezpečnost ve zdravotnických zařízeních.

Poslední šance na registraci! | Začínáme 13.11.2015
  • Za kolik? 1.500,- CZK / osobu
  • Registrace účastníků: od 8.30
  • Kde? Školící centrum IBM, ul.: V Parku 4, Praha 4 - Chodov
Renomovaní auditoři vám ukáží, jaké standardní kroky vedou k řešení bezpečnosti informací: studie informační bezpečnosti, riziková analýza, tvorba bezpečnostní politiky, bezpečnostní standardy, bezpečnostní projekt, implementace bezpečnosti, monitoring a audit. Dále související legislativu a možnosti řešení v oblasti elektronické zdravotnické dokumentace, dále prováděcí standard ISO/IEC 27001, standard Resilia a další zajímavosti pro rok 2016...

Bezpečnost informací ve zdravotnictví - kurz

Komu je určen?

Kurz je koncipován jako úvod do problému řízení bezpečnosti informací a bezpečnosti elektronické zdravotnické dokumentace. Svým zaměřením je určen pro management zdravotnických zařízení (ZZ), vedoucí IT oddělení, manažery kvality, bezpečnostní a krizové manažery, pracovníky pověřené řízením bezpečnosti informací ve ZZ. 

Nutnost řešení informační bezpečnosti ve zdravotnických zařízeních?

Ano. Bezpečnost informací je ve zdravotnických zařízeních velmi významná a je podpořena především zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, zákonem č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách, zákonem č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti a dalšími.

Bezpečnostní opatření musí být organizační i technická a musí se týkat celého zařízení. Management ZZ by si měl uvědomit, že význam informací je pro zdravotnické zařízení klíčový a neschopnost organizace s nimi pracovat, řídit je a uchránit, může vést ke ztrátě dobrého jména zařízení až k soudním sporům.

Je nutné, aby rozhodnutí budovat a řídit bezpečnost informací vycházelo z rozhodnutí vedení zařízení, aby se bezpečností aktivně zabývalo. Z průzkumu, provedeného v organizacích v ČR, vyplývá, že hlavním problémem nejsou peníze, ale nízké povědomí o nutnosti řídit bezpečnost informací a o související legislativě.


REZERVACE

V ceně kurzu jsou zahrnuty náklady za účast na kurzu, skripta, občerstvení, oběd. Svou účast prosím potvrďte na emailovou adresu: renata.podstatova@csaz.cz nebo na www.csaz.cz


 

Naši garanti kurzu:

  • Marek Mitáček, ISO/IEC 27001 Lead Auditor Information Security
  • Vít Lidinský, Lead Auditor, konzultant, soudní znalec, trenér v oblasti informační bezpečnosti


Kam s dotazem?
  • Renata Podstatová, mobil: +420 724 248 636. 
  • za Českou společnost pro akreditaci ve zdravotnictví s.r.o.
Líbí se? Sdílej a pošli dál...

Zobrazit všechny aktuality

Seznam štítků

Certifikace (30) Management (24) IT Governance (23) Řízení rizik (22) Projektové řízení (21) PRINCE2 (21) Security (20) Informační bezpečnost (18) Tip (10) Programové řízení (10) Enterprise Architektura (6) TOGAF® (3) MSP (3) ITIL (3) MoR (1) Soft-Skills (1)

Nejčtenější

Nejnovější články

Informace k jednotlivým certifikacím

Nejbližší termíny školení

Najdete nás na facebooku

*

Položky označené * jsou povinné.

Komentáře