Soft-Skills (1) Certifikace (30) Management (25)

Autor: Aleš Pilný

Jak rozeznat akreditovaný od "fake"

certifikát

Neakreditované kurzy vypadají na první pohled jako ty akreditované.

Ale jako poskytovatel neoficiálních kurzů nemusí podléhat kontrole školících materiálů, a protože jste mimo certifikační schema, kvalita je bídná. Non-official kurzy se nezaměřují na podstatná témata, nepřipraví vás na certifikační test, absolventi neobdrží akreditovaný certifikát.


Převzali jsme oficiální checklist

Který má pomoci kandidátům s výběrem nejlepšího poskytovatele akreditovaných kurzů. Byli jsme na sebe přísní, upřímně zodpověděli na všechny hodnotící kritéria a nestojíme si špatně:

Každá akreditovaná organizace má jiný obchodní model, nejčastěji se konkurenti snaží zaujmout agresivní cenou a to se musí někde projevit. Nejčastěji na kvalitě lektora, školících prostor, minimem výukových materiálů a dalších položek, za které se odvádějí licenční poplatky.

V TAYLLORCOX věříme na pozitivní reference a doporučení od absolventů. Náš model je postavený na špičkové kvalitě, srovnatelné s mezinárodní scénou. A to za nikoliv nejlevnější, ale atraktivní konkurenceschopnou cenu. Takže seznam dotazů a odpovědí přikládáme:

 1. Certifikát
 2. Styl výuky
 3. Před certifikací
 4. Další informace
 5. V ceně kurzu je
 6. Storno termínu
 7. Zkušenosti trenérů
 8. Co je po certifikaci

1. Jste akreditovaný poskytovatel školení?

U nás máte garanci výhradně mezinárodně akreditovaných kurzů. V ČR a SK jsme jediný certifikační orgán (RCB – Registered Certification Bodie), který se zaměřuje výhradně na systémové a personální certifikace, ale i atestace. Tento fakt znamená, že absolventi získají vždy mezinárodně platný certifikát..

2. Jaké máte možnosti výuky?

Základem jsou otevřené Intro kurzy. Za minimální investici cca 1.000,- Kč klient získá dopolední workshop, kde se dozví vše podstatné o benefitech, metodice, certifikaci, seznámí se s lektorem a prostředím. Protože nás v tomto směru začala napodobovat konkurence, máte možnost porovnat kvalitu a sami se rozhodnout.

Otevřené kurzy
Nejčastější a nejjednodušší je registrace do otevřených kurzů zde. Například populární project management podle PRINCE2® realizujeme zpravidla 2x do měsíce v Praze a dále v dalších městech. Často se nás klienti ptají, na základě předešlých negativních zkušeností, zda kurz skutečně otevřeme. Tak jsme se rozhodli zaintegrovat do obchodních podmínek garanci termínu konání kurzu“. Ano otevřeme :-)

Kurzy na míru
Jsou plné benefitů a stále více populární. Příklad, který jsme nedávno řešili: šéf projektové kanceláře má omezený rozpočet. Potřebuje posílit kompetence svého 10 členného týmu, ale nemá rozpočet. Namísto katalogových cen 10 x cena kurzu jsme realizovali levnou analýzu, identifikovali slabá místa a proškolili jen to, co jsme identifikovali za klíčové a šéf projektové kanceláře akceptoval. Cíl jsme splnili, klient je spokojený, protože investice šla přesně tam, kam potřebuje.

Praktické workshopy
Nejedná se o klasický kurz, ale trénink dovedností, podle mezinárodních standardů a metodik. To vše na reálných či simulovaných projektech. Další příklad: PRINCE2® Workshop je kurz, který vás naučí pracovat v šablonách metodiky, a to na všechny fáze životního cyklu projektu. Žádný software, žádné online aplikace, každý člen projektového týmu obdrží skvěle připravené šablony PRINCE2® ve formátech A3. Tyto kurzy podporují tvořivost, kreativitu a výrazně posilují praktické znalosti.

Další fakta o našich kurzech
Výuka, materiály i certifikační zkouška je homologována do češtiny, slovenštiny, angličtiny a na přání umíme řešit i další jazyky..

Kurzy začínají zpravidla od 9:00 – 17:00. Dodržujeme pravidelné přestávky na coffe-break, obědy a diskuse. U individuálních kurzů je tomu jinak a vše se řídí požadavky klienta.

Za klíčovou část tréninku považujeme stravu, kterou máte hrazenou v rámci školení. Všechny naše kurzy zahrnují all-inclusive, dbáme na vyváženou, chutnou stravu, kvalitní kávu i čaj a na přání připravujeme speciální menu (vegetariánska strava, atd.) 

3. Poskytujeme materiály před kurzem?

Ano. Ke všem kurzům, které to vyžadují, jsme připravili „pre-course materiál“ tedy stručný úvod do školení (zasíláme předem). Důvodů je celá řada:

 • Kandidáti získají rychlejší „start-up“ před oficiálním zahájení kurzu. To výrazně zvyšuje kvalitu výuky první den.
 • Smyslem je, aby „pre-course“ materiál zbytečně nekomplikoval, nebyl časově náročný, ale byl správným úvodem do problematiky.
 • Tyto materiály jsou ve formátu PDF knihy, jejich doručení je tak automatické, ihned po vyřízení objednávky. Šetříme tím čas našich klientů i lesy. 

4. Jaký je min. a max. počet lidí v kurzu?

Kurzy publikujeme tak často, abychom pokryli poptávku na trhu. V kurzech máme od 5 – 12 osob. Pokud je silnější poptávka, otevíráme nové termíny. Přestože je kapacita našich školících místností cca 20 lidí, tak při plné obsazenosti 12 kandidáty má každý dostatek prostoru, velký pracovní stůl, pohodlnou židli atd.. 

5. Co vše zahrnuje cena kurzu?

Školení
Jakýkoliv kurz z portfolia TAYLLORCOX je veden výhradně  akreditovaným trenérem. Všechna školení zahrnují věrnostní program. S každým dalším, které u nás absolvujete  získáte ještě výhodnější podmínky. Našich klientů si vážíme.

Ubytování
Spolupracujeme s nejbližšími hotely a běžně zajišťujeme našim absolventům ubytování dle požadavků za zvýhodněné ceny.

Občerstvení a obědy
Nejsme ti, kteří na chodbu postaví placené automaty na kávu či sušenky a namísto pozvání na oběd, získáte stravenky. Pokud kandidáti tráví čas hledáním restaurace, nebo  zdánlivě nevýznamným individuálním placením komplikuje se tím váš zaplacený čas na školení. Nevhodná a špatně vyvážená strava znamená únavu při odpolední výuce a s tímhle přístupem se zkrátka neztotožňujeme. Kurzy TAYLLOR&COX jsou All Inclusive.

Manuály a knihy potřebné pro absolvování testu
Naši klienti jsou překvapení, že tyto knihy nejsou pouze propůjčené. Ano, součástí kurzu jsou všechny obdržené materiály, oficiální knihy a další. A není nezbytně nutné je po ukončení kurzu vracet.

Pokud jste jako spokojení absolventi rozhodnuti, že školící materiály již nebudete potřebovat, nabídzíme zpětný odkup použitých oficiálních knih. Tato služba je zahrnuta do naší certifikace ISO 14001 Enviromental Management System, certifikace snižování enviromentálních dopadů na životní prostředí.

Certifikace
Další způsoby, jak výrazně snížit náklady na kurz vede přes certifikační testy a vydané certifikáty, resp. „osvědčení o absolvování kurzu“. Registrace mezinárodně akreditované certifikační zkoušky a následné vystavení certifikátu je v kurzu nákladově významná finanční položka.

Některé společnosti se tak snaží prosadit pouze potvrzením od MŠMT, MVČR o registraci kurzu do jejich databáze. Pozor – tato registrace nenahrazuje vydání mezinárodně akreditovaného certifikátu! U TAYLLOR&COX máte garanci mezinárodně uznávaného certifikátu jistou, za všech okolností, v ceně kurzu.

Místo a způsob certifikace
Našim absolventům umožňujeme složení certifikační zkoušky poslední den kurzu, ale i později podle dohody. Nicméně např. v kurzech PRINCE2R Foundation si držíme 99% úspěšnost certifikace a díky garanci certifikační zkoušky, nebo úhradě nákladů na náhradní kurz se tak není čeho obávat. Certifikační test je možné složit písemně, ale i elektronicky.

6. Pravidla pro zrušení či změnu termínu kurzu

Bezplatné zrušení objednávky je do 14dnů od konání kurzu. V kratších termínech nám vznikají náklady v podobě rezervačních poplatů za certifikační test v UK atd.

V TAYLLOR&COX nezavádíme žádné složité obchodní podmínky a změna termínu je tak možná i v kratší čas bez sankce, vždy záleží na vzájemné dohodě. Chápeme, že se čas od času stává, že není možné kurz absolvovat z pracovních, rodinných či zdravotních důvodů. Jako největší provider akreditovaných kurzů školíme i 2x měsíčně, náhradní termín je možný ve velice krátké době.

7. Trenéři školí vše a všude?

Nepatříme mezi ty, kteří školí XY let stále stejné. A lektory neproškolujeme ve stejných oblastech. Tento model se nám neosvědčil a stejně jako vy máte kariérní plán, mají ho i naši lektoři a průběžně investujeme do jejich vzdělávají, abychom si všichni udrželi aktuální a všeobecný přehled. 

Příklad: disponujeme např.: lektory projektového řízení se znalostí procesního řízení ve výrobních podnicích a tento zkušený trenér s praxí se specializuje právě a jen na tuto oblast. Díky tomu navazujeme dlouhodobé kontrakty a podílíme se na úspěšných projektech v podniku.

Zároveň se snažíme vyvážit poměr mezi školením a konzultacemi cca 1:1. Díky tomu získáte vyvážený teoreticko praktický výklad s okamžitým aplikováním do praxe.

8. Metodická podpora po absolvování kurzu

Po ukončení kurzu se ve většině případů zavírají za absolventy dveře, ale u nás zůstávají otevřené. Absolventi mají garantovanou podporu po konání kurzu v závislosti na typu a délce školení, zdarma.

Výsledky: patříme mezi přední mezinárodní certifikační společnosti, které realizují vyhodnocení testů ihned po konání kurzu. Dozvíte se tak ihned „neoficiální“ výsledky, které se následně ověřují ve validačním centru v UK a následně obratem zasílá certifikát.

Pokud jste měli špatný den (což se občas stává každému z nás) a nezískali potřebný počet bodů, nezoufejte. V našich kurzech máte záruku certifikace, resp. možnost bezplatného absolvování náhradního kurzu. Ano zcela zdarma!

Líbí se? Sdílej a pošli dál...

Zobrazit všechny aktuality

Seznam štítků

Certifikace (30) Management (25) IT Governance (24) Projektové řízení (22) Řízení rizik (22) PRINCE2 (21) Security (20) Informační bezpečnost (18) Tip (10) Programové řízení (10) Enterprise Architektura (6) ITIL (4) TOGAF® (3) MSP (3) MoR (1) Soft-Skills (1)

Nejčtenější

Nejnovější články

Informace k jednotlivým certifikacím

Nejbližší termíny školení

Najdete nás na facebooku

*

Položky označené * jsou povinné.

Komentáře