Manažerský základ řízení IT

Naučíme vás pracovat s ITSM (IT Service Management) a ITIL (IT Infrastructure Library). ITIL® Intro kurz je rychlý manažerský základ do metodiky. ITIL® Foundation včetně certifikace vás za 3 dny důkladně seznámí s metodikou. A pro konzultanty, poradce a interní auditory jsme otevřeli šanci získat certifikát ITSM Interní Auditor.

ITIL Intermediate

ITIL Intermediate Lifecycle moduly

Absolventi kurzů ITIL® Foundation mohou pokračovat dále v modulech Lifecycle, nebo Capabilities. Obě cesty patří do skupiny Intermediate a výběr je na vás. Základní rozdíl je v tom, že Lifecycle se více zaměřuje na strategické řízení životního cyklu IT služeb.
Níže uvedené moduly Lifecycle se skládají z 5 kurzů (1 kurz = 3 dny) a za každý získáte 3 kredity. Jde o nejpopulárnější cestu, jak pohodlně získat potřebných 15 kreditů pro splnění komplexní  Intermediate certifikace. Následná ITIL Expert certifikace je pak již na dosah :-) Certifikační test se skládá z checklistu otázek s výběrem správné odpovědi. Good Luck...!

ITIL Intermediate

ITIL Intermediate Capability stream

Je v pořadí #2 možnost jak absolvovat ITIL Intermediate. Narozdíl od Lifecycle je Capabilities stream zaměřen explicitně na zvýšení efektivity u existujících procesů. Pokud si vyberete tuto cestu pro zvýšení kvalifikace, naučíte se především detailně spravovat vstupy, aktivity, koncepty, metriky a výstupy každého procesu. Kurzy jsou více zaměřené právě na praxi v konkrétních procesech.
Níže uvedené Capability stream se skládají ze 4 kurzů (1 kurz = 4 až 5 dní) a za každý kurz (kromě certifikátu) získáte 4 kredity. Absolventi tak dosáhnou na potřebné minimum 17 bodů (Foundation + Intermediate = 2 + 16) a k certifikaci ITIL Expert zbývá jediné: Managing Across the Lifecycle kurz!

Co je ITIL®?

Zkratka IT Infrastructure Library představuje know-how osvědčených postupů, které využívají organizace pro efektivní správu IT Service Managementu.

 • efektivní investice do IT
 • manažerský systém řízení
 • zvýšení dostupnosti a kvality služeb

Jak začít

Zvyšte si kvalifikaci v oblasti IT managementu. Naučte se osvědčené postupy, které fungují.

 • Tipy & triky pro správu ICT
 • Benefity z rozdělení IT do dílčích služeb
 • Doporučení pro snížení nákladů a obhajobu investic

Certifikace

Schéma ITIL certifikace a ITSM certifikace podle norem ISO/IEC 20000. Dílčí programy frameworku ITIL, ITSM se skládají ze samostatných kvalifikací. Každý modul patří do určité kategorie a zaměřuje se na různé aspekty životního cyklu IT služeb. Čím vyšší modul absolvujete, tím jsou znalosti hlubší a detailnější.

 • ITIL certifikace
 • ISO/IEC 20000 certifikace
 • ITIL & ITSM kvalifikace, příprava na certifikaci

FAQ - ITIL® Practitioner

Novinka roku 2016 od Axelos (vlastníka metodiky ITIL). ITIL Practitioner je bezpochyby ta největší revoluce v oblasti ITSM. Podívejte se na nejčastější otázky a odpovědi proč.

 • Navazuje na ITIL Foundation
 • 80% kurzu jsou případové studie
 • Naučíte se praktickou implementaci ITSM